24-27 Kasım 2021 | Anfaş Fuar Merkezi - Antalya

Dünyadan Haberler

26 Ekim 2021 | Gaz Krizi Avrupa Sera Endüstrisini Olumsuz Etkiliyor

Hızla artan enerji fiyatları Hollanda’da devasa bir ağ oluşturan seraları kararmaya veya küçülmeye mecbur bırakarak Avrupa’nın meyve, sebze ve çiçek tedarikinin kesilmesi tehlikesini beraberinde getiriyor.

Türkiye'den Haberler

26 Ekim Temmuz 2021 | Tropikal Meyve İhracatı Yüzde 172 Arttı

Tropikal meyvelerin yoğun şekilde üretildiği Batı Akdeniz'den 9 ayda yaklaşık 1 milyon 312 bin dolarlık yaban mersini, 330 bin dolarlık kivi, 106 bin dolarlık avokado, 37 bin dolarlık çarkıfelek ihraç edildi. İklim koşullarına göre yoğun olarak Antalya ve çevresinde üretilen yaban mersini, kivi, avokado, çarkıfelek, ananas, mango, ejder gibi tropikal meyveler, hem üreticinin hem de ihracatçının yüzünü güldürüyor.

Konuk Yazarlar

21 Eylül 2021 | Agne Tours Güvencesiyle Hem İş Hem Tatil | Yasemin Kaya - Agne Tours CEO / Finans Direktörü

"Günümüzde hızlı nüfus artışı, şehirleşme, sanayileşme, küresel iklim değişiklikleri bizleri tarımda daha çok çalışmaya, üretmeye ve çeşitliliğe itmiştir. Geçmişten günümüze kadar uzanan elimizdeki bu değerleri devam ettirebilmek için ihtiyaç duyulan üretici, tedarikçi ve emekçiye ulaşmanın en doğru ve hızlı yollarından bir tanesi de Growtech Tarım Fuarı'dır."

En İyi Sektörel Uygulamalar

26 Ekim 2021 | Şanlıurfalı Kadın Girişimci Hayalini Kurduğu Serayla İstihdam Oluşturdu

Sınır hattında hayallerini gerçekleştiren 20 yaşındaki kadın girişimci, kurduğu serada 15 kişiye de iş imkanı sağladı. Kadın girişimci Ayşe Samar,  "Bu serayla hayalimi gerçekleştirdim, diğer yandan da bölgedeki kadınlara iş imkanı sağlamış olduk.

Tarım Postası Blog

26 Ekim 2021 | Biyolojik Mücadele Yöntemleri

Tarımsal üretimin en önemli ayaklarından birini zararlılarla mücadele yöntemleri oluşturmaktadır. Biyolojik mücadele, genellikle toprağa, bitkiye, bitki örtüsüne veya meyveye zarar vererek tarımsal üretimi sekteye uğratan canlıları kontrol altına almak için izlenebilecek en doğal yol olarak öne çıkmaktadır. Biyolojik mücadelenin amacı, zararlıların, doğada mevcut olan doğal düşmanları yardımıyla baskılanmasıdır.


Tarım Postası e-bültenine kayıt ol,
yenilikleri ve gelişmeleri hemen öğren!

Tarım Postası; en son haber ve gelişmelerin aktarılacağı zengin içerikli, aylık e-posta gönderimleriyle okuyucularına, en yeni uygulamalardan önemli bilgilere kadar tarım sektörünün her alanında gündemi takip etme olanağı sağlar.

Growtech'in 20 yıllık tecrübesiyle takipçilerine dijital olarak sunduğu Tarım Postası, hem Türkiye'den hem de dünyadan sektörel haberler, en iyi uygulamalar ve konuk yazarlar ile sektörün en geniş datasına ulaşan bir içerik platformudur.

Dünyadaki ve Türkiye'deki tarım sektörünün tüm gelişmelerini, konuk yazarlarımızın sektöre dair yorumlarını ve makalelerini, sektördeki en iyi uygulamalarını e-bültene kayıt olarak ilk siz öğrenin!

Fuar Sonuç Raporu 2019

Growtech'e Katıl

Neden Ziyaret Etmelisin?