24-27 Kasım 2021 | Anfaş Fuar Merkezi - Antalya

growtech-homepage-hero-image.png

Tarım Postası'na Hoşgeldiniz

Growtech olarak amacımız fuar sürecinde olduğu gibi sene boyunca sektörümüze hizmet etmek. Tarım Postası ile en güncel haberleri, zengin içerikleri bir araya getirerek sektörel bir kaynak olarak sizlere sunmaya devam ediyoruz. 2019 yılında bu amaç doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Tarım Postası e-bültenleriyle binlerce kişinin beğenisini topladık. Takip edilen bir kaynak haline gelen Growtech Tarım Postası'nı web sitemize taşıyarak içeriğini daha da genişlettik. Yenilenen Tarım Postası’nda; sektörün dünyadaki gündem konularına, Türkiye'den güncel haberlere, en iyi sektörel uygulamalara ve çeşitli grafiklere, bunların yanı sıra da konuk yazarlarımızın yazılarına ulaşabilirsiniz.

Keyifli Okumalar Dileriz...

 

 

12 Ocak 2021 | “Geleceğin Dikey Çiftliklerinde” Sadece Sebze Değil Her Tür Gıda Yetiştirilecek

Dikey çiftlikler sadece sebze üretmekle kalmayıp bal, balık, böcek ve alg gibi besin değeri yüksek çeşitli yiyecekler de üretecek. Superfarm projesi aynı zamanda arıcılık ve akuaponik sistemi sayesinde kentsel ortamda bir ekosistemi yeniden yaratmaya çalışacak.

12 Ocak 2021 | Mısır Üretiminde Bu Yıl Rekor Beklentisi

Türkiye'de geçen yıl 6 milyon ton olarak kayıtlara geçen mısır üretiminin bu yıl 6,5 milyon tonu bularak Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaşması bekleniyor. Avrupa Birliği'nde (AB), bu sezon yaz mevsimindeki kurak koşullar nedeniyle mısır üretiminin geçen yıla göre yüzde 10 azalarak 63,1 milyon tona gerilemesi öngörülüyor.

28 Eylül 2020 | Türkiye Tarımla Yükselecek | İsmail Uğural - Tarım Yazarı, Editör

"Bu bir fantezi değil. Tam aksine çok sağlam, ayakları yere basan kanıtları ve dayanakları olan bir tez. Birinci şartımız, bu vizyona inanmak olmalı. Tabii buna inanmış olmak için her türlü siyasi ve/veya ideolojik bakışın tamamen dışında kalacağız. Ön yargılarımızı bırakacağız. Türkiye'nin tarım, gıda, ormancılık ve kırsal kalkınma potansiyeli hakkında güncel veri ve bilgilere sahip olacağız. Sonra bu gerçekten büyük potansiyelin performans boyutunu ölçeceğiz. Başka bir ifadeyle, potansiyel ile performans arasındaki şaşırtıcı farkı göreceğiz."

12 Ocak 2021 | Konya'daki Ata Topraklarında Devasa Lavanta Bahçesi Kurdu

İstanbul'da doğup büyüyen, turizm şirketi sahibi Yaveroğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla hem iş hem de sosyal yaşamının zorlaştığı gerekçesiyle köyüne göç edip tarımla uğraşmaya karar verdi. Eniştesi Mete Durna ile görüşüp birlikte lavanta bahçesi kurma kararı alan Yaveroğlu, Beyşehir ilçesine bağlı Bayavşar Mahallesi'nde 97 bin metrekarelik alanda bahçesini kurdu.

Tarım Postası e-bültenine kayıt ol,
yenilikleri ve gelişmeleri hemen öğren!

Dünyada ve Türkiye'deki tarım sektörünün tüm gelişmelerini, konuk yazarlarımızın sektöre dair yorumlarını, makalelerini
ve sektördeki en iyi uygulamaları  e-bültene kayıt olarak ilk siz öğrenin 

Fuar Sonuç Raporu 2019

Growtech'e Katıl

Neden Ziyaret Etmelisin?