Growtech is part of the Informa Markets Division of Informa PLC

Informa
Informa

Sürdürülebilirlik Taahhüdümüz

GROWTECH ANTALYA olarak kendimizi, insanlar ve gezegen üzerinde olumlu bir etki yaratmaya adadık. İnsanları, gelecekteki büyük zorlukları çözmelerinde ihtiyaç duyacakları ağ ve bilgiyle buluşturarak tarım sektörünün sürdürülebilirliğini iyileştirmesine yardımcı olma konusunda kilit rol oynamak istiyoruz. 

Sürdürülebilir bir dünya için sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Sürdürülebilirliğin yalnızca ziyaretçilerimiz ve katılımcılarımız için değil aynı zamanda bütün olarak pazarımız için de giderek önem kazandığının farkındayız. GROWTECH ANTALYA, ev sahibi olduğumuz şehirde etkilerimizi sosyal, çevresel ve ekonomik açılardan iyileştirmemiz bakımından bize pek çok fırsat sunuyor. İnsanları, sektörümüzdeki büyük zorlukları aşmalarında ihtiyaç duyacakları ağ ve bilgiyle buluşturarak etkinliğimizin, pazarlarımızın kendi sürdürülebilirliğini iyileştirmesine yardımcı olma konusunda daha fazla sorumluluk üstlenmesini ve bu konuda önemli bir rol oynamasını sağlamak istiyoruz.       


3 Ana Amacımız

Sürdürülebilir kalkınmaya ilham veriyor ve sektörümüzü destekliyoruz.

 • Tarım sektörünün sürdürülebilirliğini desteklemek için içeriklerimizi kullanıyoruz.
 • Sürdürülebilir bir fuar için tedarikçilerimize, katılımcılarımıza ve diğer paydaşlarımıza ilham veriyoruz.
 • Sektörde önemli ortaklıklar gerçekleştiriyoruz
 • GROWTECH ANTALYA, ARGE faaliyetleri gerçekleştiren yenilikçi sektör çalışanlarını ve şirketleri teşvik etmek üzere ev sahibi olarak ATSO-GROWTECH Tarım İnovasyon Ödüllerini organize ediyor.
 • GROWTECH ANTALYA olarak,  tarım sektörünün önemli birlikleri ile yıl boyunca çeşitli projeler düzenliyor ve sektörün sorunlarının çözülmesinde birlikler, üniversiteler ve kuruluşlarla iş birliği yapılmasına önem veriyoruz. 

Çevreye duyarlı bir etkinlik düzenliyoruz

 •     Etkinliğimizin karbon emisyonlarını azaltmak için projeler gerçekleştiriyoruz.
 •     Daha az atık yaratmak için çalışıyoruz
 •     Etkinlik için tedarik edilen öğelerin sürdürülebilirlik bilgilerini dikkate alıyoruz
 •     Pazarlama aktivitelerimizde kullandığımız basılı malzeme miktarını azaltıyoruz
 •     GROWTECH ANTALYA olarak, LED ışık kullanmak, daha az baskı yapmak, yaka         kartlarını ve halıları geri dönüştürmek gibi daha sürdürülebilir                 yöntemler uygulayarak ve karbon ayak izini azaltarak çevreye karşı       daha duyarlı olmak için gereken tedbirleri alıyoruz.
 •    1560 metrekarelik paket stantlarda halı yerine yeniden kullanılabilir       yer döşemeleri kullanıldı. Bu sayede halı kullanım miktarı azaltıldı.
 •     GROWTECH ANTALYA, katılımcıları için dijital yaka kartları kullanıyoruz.

Sosyal sorumluluk anlayışı ile düzenliyoruz

 •   İşimizi güvenli ve etik bir şekilde yapmak
 •   Sağlık ve erişilebilirlik konularını göz önünde bulundurmak
 •   Ev sahibi olduğumuz şehirlerde olumlu bir etki yaratmak
 •   Etkilerimizi ölçümlemek
 •   Katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin GROWTECH ANTALYA süresince dinlenebilmeleri ve mola verebilmeleri için bir Şarj Alanı oluşturduk. 

 

 

Çevre Dostu Standlar - sürdürülebilir seçenek

GROWTECH ANTALYA olarak hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için sürdürülebilir bir etkinlik sunmaya kararlıyız.
Tek kullanımlık standlar etkinliğimizdeki toplam atıkların yaklaşık %80'ini oluşturuyor; bu nedenle Çevre Dostu Stand programını başlatıyoruz.

Better Stands, yalnızca israfı büyük ölçüde azaltmak için değil, aynı zamanda etkinliklerimizdeki katılımcı deneyiminin kolaylığını, kalitesini, güvenliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak için tek kullanımlık stantların kullanımından uzaklaşmakla ilgilidir.

Sürdürülebilir, yeniden kullanılabilir stand seçeneklerinin etkinlik sektörü için daha iyi bir yol sunduğuna inanıyoruz. Bir katılımcı olarak, bu kriterlere uygun bir stand tasarlamak için stand tedarikçiniz ile birlikte çalışabilirsiniz.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Çevre Dostu Standlar hakkında daha fazla bilgi edinin.


Çabalarımız Sonuçlandı: GROWTECH ANTALYA Yenilenebilir Enerjiden Güç alıyor!

Etkinliğimizin sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızın bir parçası olarak,  kullanılan elektriğin %100'ü yenilenebilir bir kaynaktan üretiliyor. Bu elektrik kullanımımızın karbon nötr olması, CO2 oluşumunu en aza indirmesi ve dolayısıyla karbon etkimizi önemli ölçüde azaltmasıyla sonuçlanıyor.


Nasıl daha sürdürülebilir olabilirsiniz?

Katılımcılarımız, paydaşlarımız ve ziyaretçilerimizle GROWTECH ANTALYA 2024 etkinliğini daha sürdürülebilir bir hale getirmek için çalışıyoruz.

Bu planın bir parçası olarak sizin için de daha sürdürülebilir olmamıza katkı sağlayabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız ip uçlarına göz atmayı unutmayın!