Growtech is part of the Informa Markets Division of Informa PLC

Informa
Informa

Basın Bültenleri

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı GROWTECH ANTALYA ile ilgili en son haber ve gelişmeleri, ulusal medya ile paylaştığımız içerikleri bir arada bulabilirsiniz.


BASUSAD Genel Sekreteri Nuri Göktepe: “Basınçlı Sulama Sektörü, İhracatta Çıtayı Yükseltti”

Eylül 2023 

Basınçlı Sulama Sanayicileri Derneği (BASUSAD) Genel Sekreteri Nuri Göktepe, tüm dünyada küresel ısınmanın etkilerinin daha çok hissedildiğini belirterek, tarım sektörünün vazgeçilmezi olan suyun bilinçli tüketilmesinin giderek önem kazandığını söyledi.


Uluslararası Katılımcıların İlgisi Arttı; Growtech’te Satışlar 6 Ay Önceden Tamamlandı

Temmuz 2023 

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde bu yıl 22 - 25 Kasım tarihlerinde 22'nci defa kapılarını açmaya hazırlanan dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, yerli ve yabancı firmaların yoğun ilgisiyle birlikte stant satışlarını fuar tarihinden 6 ay önce tamamlandı.


Growtech, Dünya Tarımının Buluşma Noktası

Nisan 2023

Dünyanın en büyük örtüaltı tarım sektörü fuarı Growtech, 20'den fazla ülkeden 600 katılımcı, 120'den fazla ülkeden 50 binin üzerinde ziyaretçiyi 22-25 Kasım 2023 tarihlerinde 22.kez Anfaş Fuar Merkezi, Antalya'da buluşturacak. 


Growtech Agro Biznes Forum'da!

Aralık 2022

Growtech, Medya Sponsoru AGRO TV Türkiye ve AGRO TV Azerbaycan tarafından 16-17 Şubat 2023 tarihlerinde Bakü'de Marriott Hotel Boulevard'da düzenlenecek Agro Biznes Forum, Türkiye - Azerbaycan Tarım B2B Görüşme Platformu'nda katılımcı olarak yer alacak. 


Türkiye, Avrupa'nın Enerji Krizinin Aşılmasında Stratejik Önem Taşıyor

Aralık 2022

Avrupa'nın içinde bulunduğu enerji krizi, tarım ürünleri fiyatlarında artışa neden oluyor. Türkiye lojistik avantajı ve uygun maliyetleriyle Avrupa'nın gıda tedarikçisi olma yolunda stratejik önem taşıyor. 

Dünya'nın en büyük örtü altı tarım sektörü Fuarı Growtech'te bu yıl da milli katılımcı olarak yer alan Hollanda Pavilyonu'nun Organizatörü ve İhracat Ortağı Daan Busscher, iki ülke arasıdaki ticari hacmin her geçen yıl arttığını söyledi. 


Growtech’in Ödüllü Projeleri Melek Yatırımcıların Radarında

.Kasım 2022

Antalya’da dört gün süren Growtech Fuarı kapsamında gerçekleşen “Melek Yatırımcı Ağı” etkinliği girişimcilere finansal destek konusunda büyük fırsat yarattı. Bitki Islahı Proje Pazarı ve ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri'nin kategori birincileri için düzenlenen etkinlik, ödüllü projeleri Growtech’in Melek Yatırımcı Ağı” ile aynı platformda buluşturdu.


Growtech, Türk ve İspanyol Firmalarının Ticaretini Büyütüyor

Kasım 2022

İspanya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler her geçen yıl istikrarlı bir büyüme grafiği çiziyor. Antalya’da dünya tarımının geleceğini şekillendiren firmaların katıldığı Growtech, Türk ve İspanyol firmalarının ticari ilişkilerinin güçlenmesinde her yıl önemli bir misyon üstleniyor.


Sürdürülebilir Tarım ve Gıda İçin Herkese Görev Düşüyor

Kasım 2022

Antalya’da dört gün süren ve dünya tarımını buluşturan Growtech Fuarı’nda, gerçekleştirilen “Tarım sohbetleri’nde “İklim Değişikliği Ekseninde Tarım ve Gıdanın Geleceği; İklim Gettolarında Yaşam” başlıklı oturumda sürdürülebilir tarımın önemi vurgulandı; değişen dünyayla birlikte şekillenen tüketim alışkanlıkları ve gıda israfı ele alındı.


Almanya - Türkiye Arasında Tarımda Ticaret Köprüsü

Kasım 2022

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech'e bu yıl ilk kez milli pavilyonla katılan Almanya, Türkiye ile tarım sektöründe farklı alanlarda ticari işbirlikleri için harekete geçti.

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde kapılarını açan fuarda Almanya Tarım Bakanlığı temsilcisi   Step Systems GmbH CEO’su Harald Braungardt, Growtech’in diğer ülkelerle önemli bağlantılar sağladığını belirterek, “Türkiye’yi diğer ülkelerle kontak içerisinde olabileceğimiz belkemiği pozisyonunda görüyoruz” dedi. 


Growtech, 6. Bitki Islahı Proje Pazarı'na Ev Sahipliği Yaptı

Kasım 2022

Örtü altı tarımda dünyanın en büyük fuarı Growtech ev sahipliğinde düzenlenen 6. Bitki Islahı Proje Pazarı (BIPP), Antalya Teknokent, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) işbirliği ile gerçekleştirildi.

Islah faaliyetlerinin geliştirilmesi, ıslah ve proje temelli uzun vadeli iş birliklerin temelinin atılması, tarım sektörünün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi amaçlanan Bitki Islahı Proje Pazarı'nda tarım sektörü ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş dünyası, akademisyen ve öğrenciler buluştu. Etkinlikte, ar-ge ve sürdürülebilir gıda arzının önemi, birim alandan daha yüksek verim alınması gerekliliği vurgulanırken; gıda israfının da yüzde 40 seviyelerine ulaştığı ve üretim kadar kayıpların  azaltılmasının da önemine dikkat çekildi. 


Tarımın Devleri, Stratejik Sektörün Stratejik Fuarı Growtech ile Hedef Büyüttü…

Kasım 2022

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde 27 ülkeden 571 katılımcıyı, 123 ülkeden 58 bin 555 ziyaretçi ile buluşturdu.

Toplam ve yabancı ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 9'luk artışın yaşandığı Growtech Fuarı'nda, tarım sektöründeki son teknoloji ve yenilikler görücüye çıktı; yerli ve yabancı güçlü markalar uluslararası alıcılar ile buluştu. Bu yıl 21'inci kez düzenlenen Growtech'te tarım profesyonellerini ve sektörün yerli yabancı büyük markalarını buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Fuar Direktörü Engin Er, “Stratejik sektörlerin başında gelen tarımda ülkemizin gücü ve küresel dünyadaki potansiyelimiz bir kez daha gözler önüne serildi” dedi.


Uzayda Tarım ve Topraksız Bitki Hayal Değil!

Kasım 2022

Growtech Tarım sohbetlerinin “Uzayda Tarım Teknolojileri Her Yerde” başlıklı oturumu tarımın teknolojik geleceğine ilişkin önemli ipuçları verdi.

Growtech Tarım sohbetleri kapsamında gerçekleştirilen, “Uzayda Tarım Teknolojileri Her Yerde” başlıklı oturumda, sürekli artan dünya nüfusunu besleyebilmek için gerekli olan yeni teknolojiler, topraksız tarım ve verimlilik konuları masaya yatırıldı. Moderatörlüğünü Tarım Yazarı Mine Ataman'ın yaptığı oturuma Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Dr. Serdar Yıldırım, Livzym Biyoteknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Serdar Uysal, Ziraat Yüksek Mühendisi Necmettin Türkoğlu, Vahaa Danışma Kurulu Üyesi Dr. Ümit Barış Kutman katıldı.  

 


Uluslararası Tarım Sektörü Growtech’te Buluşacak

Eylül 2022

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech; 20’dan fazla ülkeden 600 katılımcı, 120’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiyi 23-26 Kasım tarihlerinde 21. kez Anfaş Fuar Merkezi, Antalya’da 21. Kez buluşturacak.

Growtech; “Sera ve Teknolojileri” Sulama Sistemleri ve Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme” ve “Bitki Koruma” ürün gruplarına sahip katılımcıları ağırlayacak. Growtech katılımcıları en son ürün ve teknolojilerini uluslararası tarım profesyonelleri ile buluşturacak. Fuarda ziyaretçiler; akıllı tarım teknolojilerini de yakından tanıma fırsatı bulacaklar. “Keşfet, Büyüt, Kazan!” ana mottosu ile düzenlenen Growtech, bu yıl da katılımcı ve ziyaretçilerine sektördeki yenilikleri keşfetme, işlerini büyütme ve daha fazla kazanma imkanı sunacak.


Avrupa’daki Enerji Krizi, Tarımda Tedarik Zincirini Türkiye’ye Çeviriyor

Eylül 2022

Ukrayna -Rusya savaşı ile başlayan enerji krizinin Avrupa'yı derinden etkilemesi sonucu hem Rus hem de Avrupalı tarım üreticileri, tedarik zincirinde gözünü Türk tarım üreticilerine çevirdi.

Sera Konstrüksiyon, Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçılarını bir çatı altında toplayan SERKONDER'in Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kozan, Türkiye'nin jeopolitik konumunun sektör adına avantaj sağladığını belirtti. Kozan: “Yaşanan bu kriz, ülkeleri yerinde üretim ve tedarik zinciri problemlerini çözmek amacı ile Modern Seracılık alanında yatırım yapmalarını teşvik edecektir. 


Basınçlı Sulama Sistemleri Sektörü İhracatla Büyüyor

Ağustos 2022

Basınçlı Sulama Sanayicileri Derneği (BASUSAD) Genel Sekreteri Nuri Göktepe, üyeler olarak yurt içi ve yurtdışına yönelik satışlar gerçekleştirdiklerini belirterek basınçlı sulama sistemlerinin Türkiye'de, yaygınlaştırılması için çalıştıklarını söyledi.

BASUSAD'ın 33 üyesi ile sektörün yüzde 80'ini temsil ettiğini dile getiren Nuri Göktepe, her yıl katıldıkları Growtech fuarı ile önemli ticari bağlantılara imza attıklarını dile getirdi.


Rusya ve Türkiye Tarımda Hedef Büyüttü

Haziran 2022

Dünyanın en önemli tahıl üreticilerinden olan Rusya'ya uygulanan ambargolar nedeniyle Rusya ve Türkiye arasındaki tarımsal ticaret hacmi artış gösteriyor.
Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, Avrupa ülkelerinin Rusya'ya uyguladığı ambargonun Türkiye'ye tarım alanında önemli bir ihracat fırsatı sağlayacağını söyledi. Akcan, “Savaşın ardından Rusya’nın talebiyle ihracat imkânlarımızı artırmanın gayreti içindeyiz. Rusya’ya uygulanan ambargo tohum sektörü için de geçerli. Türkiye, Avrupalı ülkelerin yerine geçebilir. 2021 yılında 23 milyon dolar olan ihracatımızı hızla artırabiliriz” diye konuştu.


Üniversiteliler, Growtech Kampüste Etkinliğinde Buluşuyor

Mayıs 2022

Dünyanın en önemli örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, Akdeniz Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştireceği 'Growtech Kampüste' etkinliğinde üniversite öğrencilerine kariyer planlaması için yol gösterecek.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde düzenlenecek etkinlik hakkında bilgi veren Growtech Fuar Direktörü Engin Er, tarım sektöründe bulunan işletmelerin Ziraat Fakültesi öğrencileriyle tanışması ve sektöre kazandırılması için önemli bir imkan sunacaklarını söyledi.


Growtech Dünya Tarım Sektörüne İz Bıraktı

Aralık 2021

Growtech 20.Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı,  24-27 Kasım tarihleri arasında Antalya’da Anfaş Fuar Merkezi’nde iki yılın ardından dünya tarım profesyonellerini ağırladı.

25 ülkeden 510 firmanın katılım sağladığı fuarı, 125 ülkeden 53 bin 640 kişi ziyaret etti. Pandemiden önce düzenlenen son fuara göre ziyaretçi sayısında %26 artış görüldü.