Growtech is part of the Informa Markets Division of Informa PLC

Informa
Informa

Uluslararası Tarım Sektörü Growtech’te Buluşacak

12 Eylül 2022

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech; 20’dan fazla ülkeden 600 katılımcı, 120’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiyi 23-26 Kasım tarihlerinde 21. kez Anfaş Fuar Merkezi, Antalya’da 21. Kez buluşturacak.

Örtü altı tarımda dünyanın en büyük fuarı

Growtech; “Sera ve Teknolojileri” Sulama Sistemleri ve Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme” ve “Bitki Koruma” ürün gruplarına sahip katılımcıları ağırlayacak. Growtech katılımcıları en son ürün ve teknolojilerini uluslararası tarım profesyonelleri ile buluşturacak. Fuarda ziyaretçiler; akıllı tarım teknolojilerini de yakından tanıma fırsatı bulacaklar. “Keşfet, Büyüt, Kazan!” ana mottosu ile düzenlenen Growtech, bu yıl da katılımcı ve ziyaretçilerine sektördeki yenilikleri keşfetme, işlerini büyütme ve daha fazla kazanma imkanı sunacak. Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Engin Er, “Growtech fuarının global tarım sektörüne katkısı çok büyük. Fuar, uluslararası katılımcı ve ziyaretçiler ile adeta dünya tarımının buluşma noktası haline geldi. Firmalarımız hedefledikleri pazarlara Growtech ile daha hızlı ve rahat ulaşabiliyor. Uluslararası alıcılar Growtech’te aradığı tüm ürün ve çözümleri bularak ticaretlerini geliştirebiliyor” diye konuştu.

7 ülkeden milli katılım olacak

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Growtech Fuar Direktörü Engin Er; “alan satışlarımız aylar öncesinden tamamlandı. Öncelikle tüm katılımcılarımıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim. Tüm katılımcılarımız için çok verimli bir Growtech için tüm ekibimiz ile çalışmalarımıza heyecanla devam ediyoruz. Her geçen yıl ulusal ve uluslararası katılımcı sayımız da git gide artıyor. Bu yıl İspanya ve İngiltere’nin de aralarında olduğu 20’den fazla ülkeden katılımcımızı ağırlayacağız. Bunun yanında Almanya, Hollanda, İspanya, Fransa, Afrika, Çin ve Güney Kore milli katılım ile Growtech’te uluslararası tarım sektörü profesyonelleri ile bir araya gelecek.” dedi.

Türk Tarım Sektörünün İhracat Platformu Olmaya Devam Edeceğiz

Türk tarım sektörünün ihracattaki payını her geçen yıl arttırmaya devam ettiğinin altını çizen Engin Er; ülkemiz tarım sektörünün ihracat potansiyeli çok yüksek. Biz de bu bilinçle çalışıyor, ve Türk firmalarımızın ihracat müşterileri ile bir araya gelmesi için fuarımızda yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayılarımız ile ülke çeşitliliğimizi her yıl daha da artırarak, en önemli ticaret ve pazarlama platformu olarak üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Bu sene fuarda tarımda sürdürülebilirlik ve İnovasyon konuşulacak

Fuar esnasında Antalya Ticaret Odası iş birliği ile ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ve Antalya Teknokent organizasyonunda Bitki Islahı Proje Pazarı gerçekleşecek.

Bu yıl Tarım Yazarı Mine Ataman ve Growtech iş birliğinde yapılacak olan “Tarım Sohbetleri” tarım teknolojileri ve tarımın geleceği ufuk açıcı sohbetlerle sizlerle olacak. Tarım Sohbetleri ile tarım teknolojileri konusunda sorular sormaya, soruları cevap aramaya ve yeni bakış açıları kazandırmaya devam edeceğiz.

Growtech Katılımcı ve Ziyaretçilerine Yıl Boyu İşlerini Geliştirme Fırsatı Sunuyor

Growtech’i katılımcı ve ziyaretçileri için her yıl bir adım ileriye taşımak için yeni projeler üzerinde çalıştıklarından bahseden Engin Er, “Dijital dünyanın hayatımızın ve işimizin büyük kısmında yer alması ve hayatımızı kolaylaştırmasına bu kadar alışmışken biz de Growtech olarak dijitalleşmeye olan bakış açımız ile katılımcı ve ziyaretçilerimize sadece Growtech esnasında değil yıl boyu işlerini geliştirme fırsatı bulacakları platformlar sunuyoruz.” dedi. Katılımcı ve ziyaretçilerimiz, yeni dijital hizmetlerimizden biri olan Growtech Connect Platformu’nu, Growtech 2022’de deneyimleme fırsatı bulacaklar. Yeni Growtech Connect Platformumuz sayesinde, katılımcılarımız standını ziyaret eden ziyaretçilerin bilgilerine sahip olabilecek ve ziyaretçilerimiz de katılımcılarımız ile ilgili detaylı bilgiyi mobil cihazları aracılığı ile kendi profillerine kaydedebilecekler. Growtech Connect Platformu fuar sonrasında da gerçek zamanlı iletişim ve etkileşimi sağlayarak verimi arttıracak. Aynı zamanda bir diğer yeniliğimiz ise dijital katılımcı listemiz. Growtech dijital katılımcı listemiz ile tüm katılımcılarımızın detaylı bilgilerini websitemizde yayınlıyoruz. Bu sayede ziyaretçilerimiz fuar başlamadan önce websitemiz aracılığı ile katılımcılarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliyor ve katılımcılarımıza mesaj gönderebiliyorlar. Fuar alanına gelmeden randevu programlarını hazırlamaları fuarı da daha verimli geçirmelerine fayda sağlıyor.