Growtech is part of the Informa Markets Division of Informa PLC

Informa
Informa

Growtech’in Ödüllü Projeleri Melek Yatırımcıların Radarında

Kasım 2022

Antalya’da dört gün süren Growtech Fuarı kapsamında gerçekleşen “Melek Yatırımcı Ağı” etkinliği girişimcilere finansal destek konusunda büyük fırsat yarattı.

Bitki Islahı Proje Pazarı ve ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri'nin kategori birincileri için düzenlenen etkinlik, ödüllü projeleri Growtech’in Melek Yatırımcı Ağı” ile aynı platformda buluşturdu.

Finansal desteğe ihtiyaç duyan, toplumsal ve küresel anlamda sosyal fayda yaratacak yenilikçi proje ve fikirlerin yaşama geçmesi için itici güç oynayan melek yatırımcıları, ödüllü proje sahipleriyle buluşturan “Kazanan Projeler Melek Yatırımcılarla Buluşuyor” etkinliği bu yıl ilk kez Growtech tarafından gerçekleştirildi.

Growtech Fuar Direktörü Engin Er, jüri tarafından yapılan değerlendirme sonunda belirlenen kategori birincilerini melek yatırımcı ağıyla bir araya getirerek, yeni iş fikirlerinin yaşama geçirmesi için önemli bir fırsat sunduklarını söyledi.

 

Finansal Anlamda Destek Sağlanıyor

Fuar Direktörü Er, “Bitki Islahı Proje Pazarı ve ATSO Growtech Tarım İnovasyon ödüllerinin kategori birincilerini bu yıl melek yatırımcılar ile buluşturduk. Bu kıymetli projeler yeni bir ürün ve hizmet yaratarak inovasyon ödüllerine katıldılar. Sektörlerde önemli buluşların sürdürülebilir olması ve bulundukları ülkeye değer katabilmeleri için doğru finansal yatırımları da almaları önemli. Bazı firmalar finansal sıkıntılar nedeniyle buldukları ürünleri seri üretime veya hayata geçiremiyorlar. Melek yatırımcıların hayattaki en büyük misyonu, eğer proje doğru, sürdürülebilir ve verimliyse, bu finansal kaynağı sağlamak oluyor. Dolayısıyla hem toplumun hem dünyanın faydasına bulunan bu ürünün de sürdürülebilir olması sağlanıyor” diye konuştu.

 

Ödüllü Projeler Görücüye Çıktı

Melek Yatırımcı Ağı etkinliğine önümüzdeki yıllarda da devam etmek istediklerini vurgulayan Engin Er sözlerine şöyle devam etti: “İnovatif anlamda kıymetli jürilerin değerlendirdiği ve ödül alan projeleri, bu projelere finansal destek sağlamayı ilke edinen önemli iki melek yatırımcı ağıyla bir araya getirdik. Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Duygu Eren ve Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz bizimle beraberdi. Antalya Teknokent, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Tohumcular Birliği iş birliği ile Growtech ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Bitki Islahı Proje Pazarı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödüllerini çok önemsiyoruz. Yatırımcı Ağı'na ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. Bu projenin gelecekte de daha büyük başarılara imza atacağına ve yeni ürün ve markaların doğuşuna tanıklık edeceğine inanıyoruz”.