Growtech is part of the Informa Markets Division of Informa PLC

Informa
Informa

Growtech, Türk ve İspanyol Firmalarının Ticaretini Büyütüyor

Kasım 2022

İspanya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler her geçen yıl istikrarlı bir büyüme grafiği çiziyor.

Antalya’da dünya tarımının geleceğini şekillendiren firmaların katıldığı Growtech, Türk ve İspanyol firmalarının ticari ilişkilerinin güçlenmesinde her yıl önemli bir misyon üstleniyor.

Growtech İspanya Pavilyonu’nda Uluslararası Ticaret Danışmanı olarak görev yapan Juan Bernuy, fuarın tarım konusunda iki ülkenin ticari bağlantılarının gelişimi için önemli imkanlar sunduğunu söyledi.

15 yıldan fazla bir süredir Growtech Fuarına katıldıklarını belirten Bernuy, “İspanyol firmalar olarak Türk firmalarıyla gerçekleştirdiğimiz karşılıklı alımlarla ticaret hacmimizi de her geçen yıl büyütüyoruz. Bu yıl fuara 15 firmayla katıldık. Antalya, tarım konusunda önemli bir potansiyele sahip. Her geçen yıl İspanya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler gelişip büyümeye devam ediyor” diye konuştu.

Growtech Fuarı'nın hem katılımcı sayısı, hem de kapsam olarak büyümeyi sürdürdüğünü kaydeden Bernuy, 2023 yılında daha fazla İspanyol firmasıyla fuara katılmayı istediklerini sözlerine ekledi.

 

İspanya, Growtech’in Değişmez Pavilyonu

İspanya'nın milli katılımının fuar için önemini vurgulayan Growtech Fuar Direktörü Engin Er şu bilgileri verdi: “İspanya, Growtech Fuarı'nın başlamasından bu yana pavilyon olarak hep burada oldu. Bu katılım her yıl yeni İspanyol firmalarıyla daha da gelişti. Şu anki milli katılımlar içinde en yüksek firma sayısı İspanya'ya ait. İspanyol ve Türk firmaları da yıllar içinde ilişkilerini geliştirdi. Hala İspanya'dan distribütörlük vermeyen firmalar var. Onlar da bu ticareti geliştirmek için fuara önümüzdeki yıllarda gelecekler. İspanyol pavilyonunda ağırlıklı olarak gübre firmaları ve sera konstrüksiyon firmaları yer alıyor. Gübre firmalarının sayısı da giderek artıyor. Kendilerine katılımlarından ve iş birliklerinden ötürü teşekkür ederiz.”

Tarım Postası e-bültenine kayıt ol, yenilikleri ve gelişmeleri hemen öğren!