Growtech is part of the Informa Markets Division of Informa PLC

Informa
Informa

Growtech, Dünya Tarımının Buluşma Noktası

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech; 20’den fazla ülkeden 600 katılımcı, 120’den fazla ülkeden 50 binin üzerinde ziyaretçiyi 22-25 Kasım 2023 tarihlerinde 22. kez Anfaş Fuar Merkezi, Antalya’da buluşturacak. 

Uluslararası tarım sektörünün ticaret platformu

Growtech; “Sera ve Teknolojileri” Sulama Sistemleri ve Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme” ve “Bitki Koruma” ürün gruplarına sahip katılımcıları ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri 22. kez buluşturacak. Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Engin Er, Türkiye, yaklaşık 83 milyonluk büyüyen nüfusuyla dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri ve aynı zamanda global pazarlarda önemli bir tarımsal üreticisi ve ihracatçı. Dünyanın en büyük 7. tarım üreticisi ve ihracatçısı olan ülkemiz Growtech fuarı ile global tarım sektörünü bir araya getiriyor ve dünyanın tarım ihracatına çok büyük katkılar sunuyor. Firmalarımız hedefledikleri pazarlara Growtech ile daha hızlı ve rahat ulaşabiliyor. Uluslararası alıcılar Growtech’te aradığı tüm ürün ve çözümleri bularak ticaretlerini geliştirebiliyor” diye konuştu.

6 ülke Milli Katılım ile yerini aldı

Hem ulusal hem de uluslararası önemli tarım firmalarının yoğun katılımcı talepleri olduğunu belirten Er; her geçen yıl ulusal ve uluslararası katılımcı sayımız da git gide artıyor. Bu yıl 20’den fazla ülkeden katılımcımızı ağırlayacağız. Pandemi ile uluslararası pazarlardan çekilen ve Growtech’te bu yıl çok daha fazla firma ile yer alarak uluslararası pazarlara geri dönen Çin’in yanısıra Almanya, Hollanda, İspanya, Fransa ve Güney Kore milli katılım ile Growtech’te uluslararası tarım sektörü profesyonelleri ile bir araya gelecek.” dedi.

Tarımda inovasyon ana gündem maddesi...

Growtech, 2022 yılında olduğu gibi bu yıl da tarımın geleceğinin konuşulacağı birbirinden önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak.  Uluslararası uzman konuşmacıların yanı sıra, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ve Antalya Teknokent organizasyonunda Bitki Islahı Proje Pazarı ile inovasyon yine gündem maddeleri arasında yer alacak.

Tarım Yazarı Mine Ataman ve Growtech iş birliğinde yapılacak olan “Tarım Sohbetleri” tarım teknolojileri ve tarımın geleceği ufuk açıcı sohbetlerle sizlerle olacak. Growtech, Tarım Sohbetleri ile tarım teknolojileri konusunda sorular sormaya, soruları cevap aramaya ve yeni bakış açıları kazandırmaya devam edecek.

Growtech, Sürdürülebilirliği Destekliyor

Sürdürülebilirlik konusunu gerçekleştirdikleri her projede gündem konusu olarak ele aldıklarını belirten Engin Er “Tarımsal üretimin katma değerini artıran sürdürülebilir bir etkinlik sunmak için katılımcılarımızı, ziyaretçilerimi ve diğer paydaşlarımızı ilham verecek ortamlarda birleştirmede rol oynamak istiyoruz. Bu amaç ile de Growtech olarak Agro Business tarafından organize edilen AGRO TV ve Boğaziçi Üniversitesi İklimBu’nun ortak düzenlediği Sürdürülebilir Gelecek İçin ”İklim – Su – Tarım” Buluşması’nın partnerleri arasında yer alıyoruz. 22-25 Kasım’da önemli uluslararası oturumlar, konuşmacılar ve sulama sektörünün önemli isimleri ile tarımın en önemli konusu Suyun tartışıldığı bir platform olacağız.”dedi.

Sürdürülebilir bir yaşam için ekosistemin kendini yenileyen şekilde devamlılığını sağlamak adına,  tarımın tüm taraflarının farkındalığını birleştirerek köprüler  kurma amacında olduklarının altını çizen Agro TV Türkiye CEO’su Doğan Başaran; “2024 yılına kadar sürecek etkinlikler, raporlar ve belgeselle oluşturacağımız farkındalık projesinin ilk adımı Sürdürülebilir Gelecek İçin “İklim – Su – Tarım” Zirvesi’ni gerçekleştirdik. Mezopotamya’dan, Konya Ovası’na tüm coğrafyamızı bir araya getirmeyi amaçladığımız etkinliğimizde geleceğimiz için tüm sektörü bir araya getireceğiz. Tarımın en önemli gündem maddesi olan Su konusunu da Growtech ev sahipliğinde uluslararası çerçevede ele alacağız.” dedi.